ÜRÜNLER

Katı Yakıtlı Buhar Kazanı
HDR.K Serisi
RADYASYON ISI TRANSFERİ HDR.K tipi kazanlar, geleneksel kazanlardan daha fazla radyasyon ısısı kullanmak üzere tasarlanmıştır. Bu yüzden erensan kazanın boyutları geleneksel kazanlardan %30 daha küçüktür. Kazan ilk yakımın ardından 20 dakika sonra buhara kalkmaktadır. 

KALİTE KONTROL Kalite kontrol uzmanları, üretimin her aşamasında tüm kazanları kontrol etmektedir. Erensan, CE ve ISO 9001 standartlarına uygun kapasite ve verimlilik testi laboratuarlarına sahiptir. 

SU SOĞUTMALI DRW-DÜSENROAST FIRING SİSTEMİ Kül ergime derecesi yüksek (1200 °C ve üzeri) ve curuf yapmayan kömürlere göre Ygnis A.G.-İsviçre ve erensan tarafından beraber geliştirilmiştir. Fan yardımı ile üflenen yakma havası, özel ızgara üzerindeki nozullar yolu ile kömüre üflenmektedir. Yakma havası özel tasarımlı ızgara sayesinde birincil (primary) ve ikincil (secondary) akımlara ayrılmaktadır. Izgaralarda absorbe edilen ısı, sistemde tekrar sirküle ettirilerek faydalı bir kazan soğutması sağlanmaktadır. Bünyesinde bulunan su, ızgarayı sürekli soğutarak ömrünü uzatırken, kazandığı ısıyı kondens (kazan besi suyu) tankı ile, paylaşarak, kazan besleme suyu sıcaklığının ideal düzeyde tutulmasını sağlamaktadır. Sirkülasyon kondens tankı üzerinde küçük bir pompa ile yapılmaktadır. Böylece yanma sırasında ızgara yüzeyinde oluşan ısı, faydalı enerjiye dönüşürken, kazan besi suyunun ısıtılması sağlanır. 

ÇOK YAKIT ESNEKLİĞİ Erensan HDR.K bir katı yakıt kazanıdır. İstenildiğinde çabuk bir şekilde yapılan tadilatla akaryakıt veya gaz (doğalgaz/LPG) yakabilecek duruma getirilebilir. 
Sıcak Su Kazanları
Buhar Kazanları
Kızgın Yağ Kazanı
Kızgın Su Kazanları
Brülörler
Klor Tankı
Boyler
Hava Ayırıcı & Pislik Tutucu
*Hava Ayırıcı